Next77

 

Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Tokina na terenie Polski, informuje o wprowadzeniu do oferty najnowszego obiektywu japońskiego producenta.

 

Informacje o serii ATX-i

Wygląd zewnętrzny, specyfikacja i konstrukcja popularnych i uznanych przez klientów obiektywów z serii ATX PRO zostały zostały przebudowane, z myślą o współczesnych aparatach w celu zachowania spójnego i nowoczesnego wzornictwa przy równoczesnym udoskonaleniu właściwości optycznych. Tak narodziła się nowa seria obiektywów ATX-i.

Tokina ATX-i 11-20mm F2.8 CF została zaprojektowana jako ultraszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy do aparatów typu DLSR z matrycą APS-C. Jest to obecnie jedyny na rynku, obiektyw szerokokątny z przysłoną f/2.8 do aparatów DSLR o takiej specyfikacji.

Ogniskowa 11–20 mm, sprawia, że ten obiektyw jest atrakcyjnym wyborem jako uzupełnienie standardowych obiektywów zmiennoogniskowych.

Stały, maksymalny otwór przysłony f/2.8 w całym zakresie ogniskowych umożliwia uzyskanie doskonałych rezultatów w warunkach słabego oświetlenia - pozwala na lepszą kontrolę głębi ostrości i możliwość fotografowania bez użycia statywu, przy zachowaniu rozsądnego rozmiaru i wagi.

 

Wydajność optyczna

Aby osiągnąć świetne właściwości optyczne zastosowano 3 elementy asferyczne i 3 elementy o bardzo niskiej dyspersji w celu zminimalizowania zniekształceń, kontroli aberracji sferycznej i astygmatyzmu przy jednoczesnym osiągnięciu doskonałej rozdzielczości od krawędzi do krawędzi i wysokiego kontrastu.

Wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna poprawia przepuszczalność światła i minimalizuje odbicia, a nowo opracowana hydrofobowa powłoka ułatwia wycieranie i czyszczenie powierzchni przedniej soczewki.

 

Jakość wykonania i wygląd zewnętrzny

W zgodzie ze swoją tradycją, obiektyw Tokina charakteryzuje się zwartą i wytrzymałą konstrukcją dzięki zastosowaniu wielu metalowych części wewnątrz obiektywu, co pozwala zapewnić doskonałą jakość i długi czas użytkowania w różnych warunkach fotografowania. Wyrafinowany wygląd zewnętrzny został specjalnie opracowany tak, aby pasował do designu współczesnych lustrzanek cyfrowych.

 

Mechanika i elektronika

Tokina ATX-i 11-20 mm F2,8 CF z mocowaniem do Nikona F zawiera wewnętrzny silnik autofokusa Silent- Drive (SD-M) w połączeniu z precyzyjnym czujnikiem GMR, który pozwala szybko i precyzyjnie ustawić ostrość w trybie AF.

Mechanizm sprzęgła zastosowany na pierścieniu umożliwia łatwe przełączanie między autofokusem a ręcznym ustawianiem ostrości.

Całkowita długość obiektywu Tokina ATX-i 11-20 mm F2,8 CF nie zmienia się podczas ustawiania ostrości i zmiany ogniskowej dzięki wewnętrznemu mechanizmowi ustawiania ostrości i ogniskowania. Ułatwia to również stosowanie filtrów.

 

Kluczowe cechy produktu

 • Bardzo szeroka ogniskowa 11-20 mm Idealna do fotografowania krajobrazów, wnętrz, nocnego krajobrazu, zdjęć grupowych,
 • Stały maksymalny otwór przysłony f/2.8,
 • Doskonała wydajność w warunkach słabego oświetlenia, wyjątkowa kontrola głębi ostrości i łatwość fotografowania bez statywu,
 • Doskonała wydajność optyczna,
 • Świetna rozdzielczość od krawędzi do krawędzi kadru, zminimalizowane refleksy i flary, doskonały kontrast. Poprawiona rozdzielczość optyczna,
 • Poprawiona dokładność AF poprzez aktualizację oprogramowania,
 • Wewnętrzne ogniskowanie,
 • Brak problemów z wyważeniem obiektywu na głowicach typu gimball i użyciem filtrów stopniowanych lub polaryzacyjnych,
 • Wodoodporna powłoka,
 • Łatwa do utrzymania w czystości przednia soczewka,
 • Mechanizm sprzęgła Focus One-Touch,
 • Łatwe przełączanie AF / MF bez przerywania procesu fotografowania,
 • Rozsądna cena w porównaniu do wysokiego poziomu wydajności.

 

Dla Fotografów

Niezwykle szeroka ogniskowa 11–20 mm, stała, maksymalna przysłona f/2.8 sprawia, że ten obiektyw jest doskonałym narzędziem do następujących rodzajów fotografii: krajobrazu, zdjęć grupowych i portretów środowiskowych, architektury (zwłaszcza wnętrz) fotografii samochodowej, wesel, fotografii ulicznej i astrofotografii.

 

Dla Filmowców

Tokina ATX-i 11-20mm F2.8 CF jest polecana również dla operatorów i twórców filmowych, którzy profesjonalnie nagrywają zarówno zdjęcia, jak i filmy, oferując następujące korzyści:

 • Szeroki kąt filmowania wystarczający, aby czuć się pewnie w małych miejscach,
 • Minimalne oddychanie z ustawieniem ostrości - kadrowanie obiektu nie wykazuje dużych zmian, gdy ostrość jest regulowana z planu bliskiego na daleki,
 • Naturalne ujęcia - obraz nie jest zniekształcony podczas panoramowania z powodu bardzo niskiego poziomu zniekształceń geometrycznych (dystorsji),
 • Stała przysłona zapewniająca pełny zakres zoomu podczas filmowania,
 • Doskonała wydajność optyczna,
 • Idealny szeroki kąt pasujący do standardów filmowych,
 • Niska waga,
 • Ponieważ całkowita długość obiektywu nie zmienia się dzięki wewnętrznemu typowi ogniskowania, nie ma potrzeby przeprowadzania kalibracji gimbala przy każdej zmianie kąta widzenia,
 • Naturalne renderowanie kolorów przy zachowaniu świetnej rozdzielczości,
 • Przystępna cena i wysoka jakość w porównaniu do znacznie droższych obiektywów kinowych,

 

 

Specyfikacja techniczna

Model ATX-i 11-20 mm F2,8 CF
Seria ATX-i
Typ szeroki zoom
Rozmiar matrycy APS-C
Mocowanie Canon EF, Nikon F.
Kolor czarny
Kraj pochodzenia Japonia
Ogniskowa 11-20 mm
Maksymalna przysłona f/2.8
Minimalna przysłona f/22
Automatyczna przysłona Tak
Kąt widzenia 104 ° -72 °
Minimalna odległość ogniskowania 0,28 m
Współczynnik makro 1: 8,62
Tryb ustawiania ostrości Automatyczny
Pierścień ręcznego ustawiania ostrości Tak, Pierścień sprzęgła przełącznika autofokusa
Rodzaj ogniskowania Wewnętrzne ogniskowanie
Rozmiar filtra 82 mm
Powłoka Wielowarstwowa
Konstrukcja optyczna 14 elementów w 12 grupach
Ilość listków przysłony 9
Osłona przeciwsłoneczna BH-821
Styki elektryczne TAK

 

Galeria zdjęć

 

 

 

Free Joomla Lightbox Gallery
FaLang translation system by Faboba

Zapisz się do naszego newslettera!


Zapisując się do Newslettera, wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych wyłącznie w celu wysyłki newslettera, która obejmuje otrzymywanie informacji handlowych o najnowszych produktach i wydarzeniach Z FIRMY NEXT77. Więcej o polityce prywatności.

Nasza strona używa plików cookies w celu ułatwienia jej przeglądania!
OK